تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی دفاترآی سی تی,مخابرات روستائی کشور - 610 طرح مخابراتی در اراک به بهره برداری رسید
 
پایگاه اطلاع رسانی دفاترآی سی تی,مخابرات روستائی کشور
اتحاد رمزموفقیت ماست
درباره وبلاگ


ورود شما را به این سایت خوش آمد عرض می کنیم آزادی بیان راحق شمادوستان می دانیم پس خواهش می كنیم از توهین به اقوام مختلف و اشخاص حقیقی و حقوقی جداً خودداری نمائید چون ما هیچ گونه مسئولیتی در قبال مطالب دیگران نداریم و چنانچه آی پی فرد متخلف شناسائی شود در اسرع وقت مراتب به مراجع قانونی ارجاع داده خواهد شد! لطفاً ما را مجبور به سانسور نظرات نكنید

مدیر وبلاگ : صحبت اله امیری
نظرسنجی
کارگزاران استان مرکزی آیاباخروج ictازمرکزموافقید.610 طرح مخابراتی در اراک به بهره برداری رسید

610 طرح مخابراتی در اراک به بهره برداری رسید


با حضور دکتر سید هاشمی ، رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، آیت ا... درّی نجف آبادی ، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ، نمایندگان استان درمجلس شورای اسلامی و جمعی از مسؤولان و کارکنان شرکت مخابرات استان ، تعداد 610 پروژه مخابراتی با هزینه ای بالغ بر 697 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران ، دکتر سید هاشمی ، رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران ، طی سخنانی مخابرات را زیر بنای توسعه کشور نامید و افزود : مخابرات دارای حیات است و به دیگران حیات می دهد . حیات با توسعه دائمی تداوم می یابد . همه کشورهای توسعه یافته حیات خود را در توسعه ارتباط و فناوری اطلاعات می دانند . توسعه در کشور ما زمانی محقق می شود ، که رویکرد ما ارتباط باشد .
وی با بیان اینکه تحقیق لازمه توسعه است افزود : درکشور، یک درصد و در مخابرات 5/1 درصد در این زمینه هزینه می شود ، اما کشورهای توسعه یافته 20 درصد از بودجه خود را به IT اختصاص داده اند .آینده توسعه IT ، توسعه پهنای باند است ، این کار وظیفه دولت است و به ما هم اجازه نمی دهند پهنای باند وارد کنیم . اگر اجازه دهند می شود با یک سوم قیمت وارد کرد .
دکتر سید هاشمی یادآورشد : در سال 93 و 94 مجلس بودجه خوبی به وزارت ارتباطات داده است که باید در زیرساخت ها هزینه شود .
رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران ،با اشاره به درآمد دولت از محل مخابرات گفت : مخابرات در سال گذشته 4200 میلیارد تومان به دولت پرداخت کرده است و بقیه درآمدش هم هزینه مالیات و ... شده است و البته دولت می تواند این درآمد را در زمینه توسعه زیرساخت ها هزینه کند .
وی گفت : مخابرات می خواهد هزینه کند اما با تعرفه های سال 82 نمی توان به سادگی به توسعه پرداخت ، با این وصف ، ما امروز فقط در استان مرکزی 697 میلیارد ریال سرمایه گذاری را افتتاح می کنیم . در سال گذشته 2700 میلیارد تومان درکل کشور هزینه کرده ایم .
دکتر سید هاشمی افزود : درحالیکه در دولت 80 درصد بودجه در بخش جاری و 20 درصد در بخش عمرانی هزینه می شود ، ما در مخابرات بیش از 50 درصد بودجه را به بخش عمرانی اختصاص داده ایم .
رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران به ظرفیت عظیم بخش ارتباطات اشاره کرد و افزود: برنامه ششم باید IT محور باشد ، می توان با ارتباط به توسعه رسید و امیدواریم وزارت ارتباطات بتواند از این فرصت به نحو مطلوب بهره گیرد .

قرارداد با کارگزاران روستایی 

دکتر سید هاشمی گفت : شرکت مخابرات ایران باتوجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی ، و به رغم اینکه ، مجلس نباید برای بخش خصوصی ( استخدام ) تکلیفی معین کند مقرر شد، با همه کارگزاران مخابرات روستایی قرارداد امضاء شود . این اقدام برای ما 200 میلیارد تومان هزینه دارد . درمقابل از کارگزاران انتظار داریم ، کارهای محوله را به نحو مطلوب انجام دهند .

 

یادآوری می شود ، در این مراسم ، با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، اولین کارگزار مخابرات روستایی ، از روستای خیرآباد اراک قراداد استخدامی خود را امضاء کرد .

اصل 44 باید حمایت شود

آیت الله درّی نجف آبادی ، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک ، طی سخنانی از زحمات کارکنان مخابرات استان ، در تولید سوئیچ مخابراتی تشکر کرد و افزود : ما اصل 44 را برای فعال کردن بخش غیر دولتی تصویب کردیم ، هدف افزایش بهره وری ، تولید داخلی ، کارآفرینی و توسعه فضای کسب و کار بود . یکی از بخش های مهم هم مخابرات است . مخابرات هر روز درحال نو آفرینی است ، باید بخش عظیمی از سرمایه ها به این بخش منتقل شود . دولت حمایت کند و ما را در ردیف کشورهای توسعه یافته قرار دهد .
آیت ا... درّی نجف آبادی راه نجات اقتصاد کشور را تولید داخل ذکر کرد و افزود : کاش به جای صادرات نفت ، تولید و صادرکننده پمپ بنزین بودیم . امروز عرض می کنم ، ما می توانیم در زمینه تولید و فناوری مخابرات در منطقه رتبه اول را داشته باشیم .
وی گفت : نوشتن مقالات علمی به تنهایی کافی نیست ،بلکه باید اثر بخش باشد . به جای ده هزار مقاله علمی اگر هزار مقاله علمی اثر بخش داشته باشیم کافی است . باید به سمتی برویم که مقالات علمی ما هر کدام ، یک مشکل و مسئله کشور را حل نماید . مخابرات هم باید از مغز های بزرگ استفاده کند و به نحوی که در 1404 حرف اول را در منطقه بزنیم . باید برخی کشورها مثل ترکیه دنباله رو ما باشند ، مخابرات بعد از خصوصی سازی باید مثل آیینه درخشان نشان دهنده کارآیی ، اثر بخشی و توسعه باشد .تولید ثروت با مخابرات

 مهندس رجایی ، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی ، از دیگر سخنرانان این آیین بود . وی یکی از دستگاه های پرکار و کوشا استان را مخابرات معرفی کرد و افزود : ما در مجلس کار تصویب برنامه های پنج ساله را به عهده داریم ، تاکنون برنامه بر مبنای توزیع در آمد و هزینه بوده است . برنامه ششم به بعد باید برنامه تولید ثروت باشد و یکی از مسیر های رسیدن به آن ارتباطات است . و در آینده ساختار آموزش و کار تغییر می کند . در آینده ساختار آموزشی با توسعه اینترنت دگرگون می شود ، و ما باید برنامه داشته باشیم . با توسعه اتوماسیون و کار از دور ، فروپاشی اشتغال سنتی درحال شکل گیری است باید با کارکنان نخبه، شرایط را تغییر داد .
مهندس رجایی افزود : برای توسعه پهنای باند باید فکری شود ، آیا با 175 گیگا بایت می توان به جایی رسید ؟ ما در مورد پهنای باند اینترنت مثل ویدئو در سال 1365 فکر می کنیم . باید سریعتر رویه ها را تغییر دهیم . فردا دیر است . همه مسئولان باید برای فضای مجازی فکری کنند . برای حضور در دنیا و آقایی بر تمدن اسلامی باید برنامه داشته باشیم ، نباید به جنگ فناوری برویم .


برند خلاقیت و نوآوری

مهندس مشیدی ، مدیرعامل شرکت مخابرات استان مرکزی ، ضمن خیر مقدم به میهمانان طرح های آماده بهره برداری را جایگزین یک میلیون شماره تلفن ثابت ، توسعه مرکز BSC ، توسعه و جایگزین 38 هزار شماره تلفن روستایی ، تاسیس 169 ایستگاه BTS و ... عنوان کرد و افزود ، طی یک سال گذشته در زمینه توسعه و بهبود ارتباط رسانی تلاش شده و امروز به کیفیت مطلوب رسیده ایم .

 

وی گفت : یکی از اقدامات نوآورانه استان تولید سوئیچ مخابراتی بود که هم در استان به کار گرفته شد و هم به سایر استان ها فروخته شده است . این سوئیچ ارزان تر و کامل تر از سوئیچ های وارداتی است و با حمایتی که می شویم در آینده هم آن را تولید خواهیم کرد .
وی گفت : درسال گذشته ، برند خلاقیت و نوآوری از آن شرکت مخابرات استان مرکزی شد و این روند در آینده هم ادامه می یابد .
مدیرعامل شرکت مخابرات استان مرکزی با اشاره با تعرفه پایین و قوانین ناکارآمد موجود افزود : درحال حاضر 147 هزار شماره بدون کارکرد داریم اما مجبوریم با پرداخت ماهیانه 1700 تومان آنرا نگهداری کنیم .
وی افزود : با همه کارگزاران مخابرات روستایی قرارداد امضاء شده و حقوق و مزایای آنها را در موعد مقرر پرداخت کرده ایم .

منبع : شركت مخابرات ایران

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
25 خرداد 94 20:10
کسی نیست به اینا بگه که مگر تابحال کارگران مخابرات مطلوب نبودند .که حالا انتظار مطلوب میکنید.اگرکارغیرمطلوب انجام میشد .بس شماها کجابودین.شبروز برایتان به جای چندنفر کار میکنیم باز قدرنشناسین .
19 خرداد 94 08:27
من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق))مبارکشون باشه این همکارعزیز به فال نیک میگیریم وامیداست مخابرات سرسازگاری داشته باشد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

پیوندهای روزانه
پیوندها
کد آهنگابزار وب مستر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه